Şair Ceketli Çocuk – Arzuk”a

Kategoriler:
 16,00

Bu kitabın geliri Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na bağışlanmıştır.

 

İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu Avukat ve Yazar Paluri Arzu Kal Demirçi, Kazım Koyuncu ile henüz bitmemiş ve son nefesine kadar devam edeceğini belirttiği anıları uçup gitmesin, o güzel insanın tek bir sözü bile havada kaybolmasın diye kaleme aldığı kitabıyla bu dünyadan “Şair Ceketli Çocuk” Kazım geçti diyor. Kazım Koyuncu’nun duruşunu herkesin tanımasını istiyor ve hayallerini kitaplıklarda yerini alacak şekilde somutlaştırıyor. Burası, Düşlerinde Özgür bir Dünya olan Ali İsmail”in hayallerini yaşatma çabası ile 25 Haziran 2005’te aramızdan ayrılan Kazım Koyuncu’nun, dostunun dilinden tüm samimiyetiyle aktarılmasının buluşma noktası. Kitabın gelirleri Alikev’e bağışlanmıştır.

 

 

Şair Ceketli Çocuk – Arzuka 

“Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Don Kişotlara, ateş hırsızlarına, Ernesto “Çhe” Guevara’ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük.

Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik.

Teşekkürler dünya.”

Kazım Koyuncu

2 adet stokta

Previous
ARŞİV SET KUPA + 2017 AJANDA
Next
Madalya Askısı
Açıklama

Açıklama

Şair Ceketli Çocuk

Paluri Arzu Kal Demirci

Chiviyazıları Yayınevi 2017

Kategoriler: